Пошук по сайту

TAMRON  AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF] - цікавий універсальний світлосильний обєктив, мої враження

 

 

Вибирав обєктив для nikon d3300, про який писав раніше. Як виявилось вибрати об'єктив справа не проста, хотілось підібрати максимально хороший універсальний обєктив за адекватну ціну і так щоб на трохи довше був. Кітовий стандартний мене не влаштовував, одразу виріший його не брати, щоб потім у шафі не пилився. Окрім того сама камера без кітового обєктива дешевше.

Спочатку планував взяти AF-S Nikkor 55-200mm 1:4-5.6G ED VR, дешевий телеобєктив з великим зумом. Але шукав універсальну штуку, щоб фоткати і дома і на природі. Знайомі порадили TAMRON AF 17-50mm f/2.8 SP. Проаналізувавши ринок, зрозумів що за таку ціну нічого кращого не знайду  із такими характеристиками.

Приклади фотографій без обробки, клікабельні(3,4,6,7,8,14) з максимальним розміром

Є дві версії TAMRON  AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical, ця та молодша обновлена із стабілізатором(Vibration Compensation). Оскільки свій бюджет перелімітив, брати із стабілізатором на тритину дороще не наважився. Як говорить мій знайомий фотограф стабілізація це для алкашів .

 

Основною сильною стороною TAMRON  AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical обєктива це його світлосила 2,8 на усьому зум діапазоні та ціна. Аналогічні обєктиви від нікона із такими характеристиками світлосили коштують у рази дороще.

Якщо порівнювати його із кітовим 18-55мм то різниця у світлосилі буде суттєвою, у два рази.

В коробці із обєктивом йде бленда та кришка. Сам обєктив компактний, але його вага одразу дає знати що це не дешевий обєктив, він значно ващий за кітовий 18-55mm та за AF-S Nikkor 55-200mm 1:4-5.6G ED VR, який спочатку планував купувати.

При максимальному зумуванні обєктив висувається ще на тритину вперед своєї номінальної довжини.

У комплекті гарантія 5 років від тамрон на території Україна, що радує. А от зборка китай не дуже радує, принаймні у моєму варіанті, зустрічав в інтернеті з Японською збіркою. Але брати БУ не хотів.

TAMRON  AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherica підійде тільки для кропнутих камер DX, що не дуже радує. Якщо у майбутньому захочеться перейти на більш серйознішу техніку із повним кадром FX, то даний обєктив уже не підійде. Існують версії обєктива для Nikon, Canon, Pentax, Sony

Найкращі враження обєктив справив при фотографуванні портретів на вулиці, а особливо у приміщенні вдавалося робити світлі якісні знімки без спалаху та із розмитим заднім фоном.

На вулиці у під вечірню пору фотографії виходили досить світлі

Знайомий фотограф був правий, стабілізація практично не потрібна. Всі фото робив із рук і жодного разу не відчув необхідності у стабілізаторі(хоча був тверезий).

А от зуму трохи не вистачає коли фоткаєш віддалені обєкти, всього навсього 3х, зате зі стабільною світлосилою 2,8 на всьому діапазоні і широкий кут для зйомок панорам та приміщень.

Пофотографувавши трохи на цьому обєктиві в загальному залишився задоволеним.

Звичайно коли купуєш якусь дорогу річ то завжди від неї очікуєш якихось див. Великого дива від даного обєктива я не побачив, але скажу що залишився в загальному задоволений, скажімо так 4 бали із 5.

А 5 я не можу поставити бо є набагато серйозніша фототехніка, хоча і у рази дороща.

У плані конкуренції в такому ціновому діапазоні із такими характеристиками не бачу. Є схожі обєктиви від нікон але вони у рази дорощі.

Приклади фотографій представлені в блозі зроблені у різну пору доби

 

Окрім сутіньків, якось я це діло опустив

нічого, ще будуть фото із цієї оптики у наступних звітах, слідкуйте.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити