Пошук по сайту

Капитан Філіпс стрічка яка одразу привернула до себе мою увагу. Кіно зняте на реальних подіях, які відбулися у 2009 році - захоплення сомалійськими піратами великого судна з метою викупу

 

 

 

Капітан Філіпс 2013 рік, бойовик, драма, Том Хенкс, моя оцінка 7,6 з 10

Саме більше хотілося переглянути це кіно через те, що фільм знятий на реальних подіях. які відбулися досить недавно. У 2009 році пірати намагалися захопити великий транспортний корабель maersk alabama, на якому між іншим, окрім комерційного вантажу везли допомогу бідним країнам африки.

Всі ми чули про неодноразові захоплення суден із українськими моряками, із співчуттям спостерігав за подіями коли були захоплені наші земляки у полон. Загалом на суднах захоплених сомалійськими піратами перебувало 187 громадян України, 140 стали жертвами, 2 загинуло, і це лише офіційна статистика 2008-2011 роки.

Другий фактор що зацікавив це сильний головний актор фільму Том Хенкс. Головний герой це капітан судна Філіпс, на ньому все побудовано, тому режисери скористалися основним козирем і запросили на цю роль талановитого актора всіх часів. Наявність лише прізвища якого вже робить половину справи успішності картини.

У стрічці тісно переплітається життя двох різних світів, світу могутності та світу виживання. Заради виживання пірати готові йти до кінця на любі вчинки. З іншої сторони, заради визволення однієї людини із піратського полону було піднято кілька військових кораблів, загони спейпризначенців, куча техніки. Як заведено, тут у всій красі сша змалювало повністю всю свою могутність та відстоювання життя свого громадянина любою ціною. Нам про це лише можна мріяти.

Дано командування на використання любих засобів заради врятування однієї людини. Місцями із цього було трохи смішно, оскільки знаючи про небезпеку в регіоні можна було б краще передбачити і якось захищати судна від нападів, а ніж потім витрачати всі що є сили щоб мати лише надію врятувати життя.

Капітан Філіпс проявляє справжню мужність. Хенкс всіма засобами оберігає свою команду від піратів. Коли пірати розуміють що неспроможні повністю оволодіти ситуацією, капітан погоджується піти у заручники, щоб відвести піратів від судна та вберехти свою команду.

Як у любому фільми необійшлося без проколів. Як на мене сторана піратів виглядала худорляво-туповатою, ну туповатою я ще розумію. А от сам фізичний вигляд сомалійців якось не внушав страху, не даючи картині загального якогось враження. Місцями тупили військові, а ще більше самі пірати, виглядало справді як у житті. Але особливо здивували прикінцеві соплі Хенкса. Весь фільм він мужньо тримався, ризикував життям, а вкінці фільму якось вже занадто розклеївся. Мабуть режисер максимально хотів передати як це нелегко бути заручником піратів.

В загальному фільм сподобався, хоч не на 100 процентів що я від нього очікував, але переглядом задоволений і рекомендую.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити