Пошук по сайту

Аполлон 18Відносно недавно(премєра відбулась у вересні) вийшов фільм Аполлон 18 але ніде я про нього не чув. А фільм мені дуже сподобався. Взагалі науковою фантастикою захоплююсь ще із дитинства, і такого плану фільми особливо для мене дуже цікаві. Наприклад "Я робот" чи "Машина часу" Герберта Уелса це світові шедеври наукової фантастики, до таких я б відніс і "Аполлон 18", мені хотілось переглянути його ще раз.

Цікава новаторська сюжетна лінія побудована на прихованих плівках NASA. Аполон це програма польотів NASA на місяць. Аполон11(20.07.1969) - перша місія з успішною висадкою людини на поверхню місяця. А взагалі офіційно заявлених було 6 вдалих висадок на місяць, остання з яких  Аполло17(11.12.1972). Останні заплановані Аполло18 і 19 були відмінені, та чутки ходять, що 18-та відбулася і була засекречена...

 

Сюжет. В грудні 1974 року команді раніше відміненої місії позвонили і сповістили, що місія Аполон відбудеться, але тепер вона буде засекреченою, оскільки міністерство оборони США хоче розмістити обладнання, щоб стежити за СССР, команда погодилась. Командир Нейтон Уокер, підполковник Джон Грей та капітан Бенждамин Андерсон прямують до місяця з метою розміщення PSD-5.

Грей залишається на орбіті місяця з метою координації дій команди, Уокер і Андерсон висаджуються на південний полюс місяця. Встановлюють обладнання, беруть проби порід. Пізніше обладнання фіксує сторонні шуми і камінь що дивно рухається. Хьюстон стверджує що це все завади від PSD-5.

Після сну Андерсон знаходить камінь на підлозі, не вдається вияснити як він там опинився. Під час другого виходу на поверхню місяця астронавти знаходять сторонні сліди, які приводять їх до корабля "Протон" CCCP. Радянський корабель аналогічний їхньому, вони знаходять у середині сліди крові. Андерсон направляється по слідам крові у кратор де знаходить труп радянського астронавта. Після повернення у модуль Уокер вимагає пояснення від Хьюстона. Невже вони незнали, що поблизу їх висадки радянський корабель. Хьюстон на все це тільки дає наказ продовжувати місію.

На другий день встановлений прапор зник. Хьюстон сповіщує, що їх місія закінчена. Модуль намагається покинути місяць, але корабель починає сильно трясти. Щоб вияснити ситуацію Уокер виходинь назовні. Пошкодження корабля після струсу виявились значними, навкруги видно чужоземні сліди. Несподівано Уокер відчуває як щось повзає у нього у скафандрі і втрачає контроль помітивши невідому істоту у себе в шоломі. Побачивши цю картину Андерсон виходить на допомогу. Прийшовши до себе Уокер все заперечує. Підчас перевірки Уокера Андерсон помічає рану на животі з якої витягує камінь. Астронавти у недозумінні як він зміг туди потрапити. Підвищується рівень завад і екіпаж вже невзмозі звязатися із будь-кимось.

Андерсон підозрює що PSD-5 це для слідкування за прибульцями. Астронавти приходять до висновку, що усі завади через PSD-5 і вирішують їх відключити. Наближившись до установок, вони бачать що все розтрощине і повсюду сліди. Уокер починає слабнути, рана розростається і йдуть зараження, він починає марити. Вночі камера фіксує переміщення по модулю, прибульці маскуються під місячні породи. Уокер замітивши все це божеволіє і починає трощити камери спричинивши розгерметизацію. Зрозумівши що радянський модуль залишився єдиним джерелом кисню астронавти рухаються до нього. Уокер намагається втекти тим самим убезпечити землю від інфекції. Андерсон хоче зупинити його на ходу. Вони на швидкості перевертаються.

Прийшовши до себе Андерсон йде по слідах товариша і знаходить його біля кратера. Миттєво щось затягує Уокера у кратор де вони раніше знайшли труп космонавта. Андерсон біжить в радянський корабель. Він встановлює звязок із радянським центром керуванням польотами, який зєднює його з міністерством оборони США. Зам міністра інформує Андерсона, що вони знають про їх ситуацію, вони заражені, дякує за службу  і забороняє повертатися. Грей виходить на звязок з Андерсоном. Вони разом приймають рішення про повернення. Грею поступає наказ припинити рятувальну операцію, оскільки Андерсон заражений. Але він хоче врятувати друга. Після виходу "Протона" на орбіту, настає невагомість і усі предмети в кабіні починають літати. Андерсон із жахом розуміє, що декотрі місячні породи це неземні створіння, які миттю нападають на нього. Врезультаті чого він мчить прямо на Грея. Грей кричить йому, через мить кадри обриваються.

В офіційному рапорті говориться, що астронавти загинули в різних аваріях врезультаті яких тіла не знайдені.

Цікаві факти. Для досягнення реалістичності зйомки фільму велися тими камерами і пльонками, що використовувались при реальних висадках на місяць. І їм це вдалося, фільм виглядає досить реалістичним.

Фільм отримав негативні відгуки кінокритиків. На те вони критики, а в мене така думка мені подобається я дивлюсь, а Ваша критика у мене в одному місці.

Знайшов в інтернеті як негативні так і дуже позитивні відгуки про фільм, ніби десь 50 на 50 розділились думки. Серед них наприклад таке: "Фильм - муть редкая. Лично мне стало жалко потерянного времени. Сюжет абсолютно стандартный. Ничего нового и достойного". Сюжет стандартний ви чули цей "бред сумашедшого" я за своє життя багато передивився фільмів, щось такого сюжету не пригадаю. Хто б там що не говорив, але касові збори оправдали себе.

Мені фільм дуже сподобався, тримав мене весь час у напрузі, заставив повірити у його реальність. Оскільки навіть той факт, що за 40 років щодної висадки на місяць наводить на роздуми.

Я переглянув фільм, інтуїтивно глянув на календар, Ви не повірите - 18-те.

Скачати фільм можна: http://www.ex.ua/view/10777148

Також на таку тематику є старий фільм Аполон 13 з Томом Хенксом в головних ролях, побудований на реальних подіях місії "Аполон 13" раджу також його переглянути, десь із середини фільма і до кінця тримає весь час у напрузі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити