Пошук по сайту

веб-сайтУ даній статті розлядаються загальні засади, принципи, підходи а не технічні приклади для створення ефективного сайту.

Інтернет індустрія за останні роки стрімко розвинулась і зараз я навіть неуявляю свого життя без нього. Для того щоб вирішити будь-яку проблему ми в першу чергу шукаємо вирішення її у інтернеті. Подивитись прогноз погоди, дізнатись останні новини чи прочто знайти визначення будь-якого терміну у цьому всьому швидко допоможе інтернет. Найбільші продажі відбуваються саме через інтернет. Я і багато моїх знайомих наприклад за останній час купуємо товари через інтернет, тому що це значно дешевше і зручніше. Серед усіх  створених веб-сайтів невсі стають прибутковими чи популярними. Тому дуже важливо подумати чим Ваш сайт буде унікальним і корисним для відвідувача, щоб заставити його зайти ще раз

Щоб створити ефективний сайт потрібно не тільки вдало зробити дизайн, але й ще зробити його зрозумілим і унікальним. Також ефективний сайт повинен бути зручним, простим і інтуїтивно зрозумілим для користувача, а таких сайтів не так вже й багато. Унікальний контент вмісту сайту відіграє дуже важливу роль, оскільки він є основним критєрієм популярності відвідності того чи іншого веб ресурсу. Серед багатьох створених сайтів попадаються красиві круті сайти з використанням флеш та інших технологій, але якщо такий сайт правильно не зроблений, то відвдувачів буде небагато і він не буде приносити прибутку, тоді для чого такий сайт?

Помилки при своренні флеш-сайтів:

- Меню на флеш є незрозумілим для пошуковика, тобто пошуковик не зможе відвідати усі сторінки вашого сайту і відповідно не включити їх у пошук. Мало хто буде відвідувати даний вебресурс, оскільки в основному люди використовують пошукові сайти. В допомогу даної проблеми є sitemap(карта сайту), яку можна подати пошуковику через панель управління веб-майстрів або ж другий варіант додатково прописати меню у звичайному вигляді, яке буде видиме тільки для пошуковика.

- Створені сайти на флеш важкі, тобто повільно грузяться і створюють велику нагрузку на сервер(хостинг). Із цим нічого непоробиш, хоча із своєї сторони можна максимально мінімалізувати об'єм флешролика тим самим зменшиnи нагрузку. Нажаль велика частина інтернет підключень в тому числі безпровідникових мають невелику швидкість, чи буде користувач чекати поки сайт загрузиться чи покине його?

- При частому використанні флеш містиме сайту дратує. У кожної особи є свої погляди на будь-що у цьому житті, те що здається ідеальним комусь іншому може бути протилежним. Нарахунок цього є море приказок "На вкус і цвет товарища нет". Намагайтесь створювати сайти неперенасичені, бо деколи такий венігрет може получитись. Доречі великі корпорації працюють у такому напрямку. Якщо непогоджуєтесь забийте в інтернеті будь-яку відому світову фірму і відкрийте їхній сайт

- Ціна розробки сайту на флеш досить висока. Розробка будь-котрого ролика займає багато часу.

- Зміна флеш контенту чи меню відбувається виключно спеціалістом по флеш. Якщо взяти до уваги що на даний момент створення сайту без системи управління практично неактуальне на сьогодні і вмістиме може легко редагуватися простим користувачем не програмістом, то флеш неможливо редагувати не спеціалістом.

Декотрі користувачі полюбляють(в тому числі і я) відключати у своєму браузері перегляд флеш і фотографій. Під час створення сайту передбачайте і такі нюанси.

Поливати й удобряти теж треба. Сайт це немов Ваш садок, якщо за ним доглядати то буде результат, якщо нічого неробити то заросте бурянок. Тобто над ним треба постійно працювати. Дуже особливу увагу слід приділити просуванню сайту у пошуковиках. Оскільки саме цінне це відвідувачі сайтів, нікому непотрібен сайт, який ніхто не буде відвідувати. Тоді питання для чого його створювати. А саме більше якраз відвідувачів приходять із пошуковиків. Мені попадалися випадки коли знайомі запитували чому на їх сайт ніхто не заходить. Подивившись у код я побачив що там взагалі немає ніяких прописаних ні ключових слів, ні опису сайту ні загаловків та такого ін., які використовують у своїй роботі пошуковики. Звісно на індексацію сайту у пошуковиках впливає багато параметрів, які змінюються і часто вдосконалюються розробниками пошукових машин, тому постійно треба працювати над цим. Дуже важливо коли розробник передбачає ці всі нюанси при створенні сайту. Також важливим є посилання із інших веб ресурсів, це впливає на індексацію у пошуковику а також приносить додатково відвідувачів. На просування сайту йде набагато більше коштів, сил та часу ніж на його створення.

Сучасні методи і засоби розробки. За останні роки дуже сильно розвинулись Javascript бібліотеки jQuery та MooTools, які дають широкі можливості у розробці красивих веб-сайтів з цікавими ефектами. Переваги цих технологій у тому що ви використовуєте готовий набір ефектів під свої потреби і непотрібно використовувати флеш. Велика перевага у тому що вони дають меншу нагрузку ніж скажімо флеш, їх можна видозмінювати через панель управління сайту, що дає великі зручності у роботі. Не даремно ці бібліотеки використовуються практично усюди. Тому використовувати їх просто необхідно. Вони легко підключаються до сайту і нескладно їх використовувати, оскільки вони є обєктно-орієнтовані. Наприклад за допомогою jQuery можна нескладно створити Ajax сайт, який буде швидше працювати, оскільки Ajax це техніка асинхронних запитів(при зверненні до сайту перегружається тільки те що змінюється). Взагалі ці технології розвиваються і мають великі перспективи.

Яку обрати систему управління сайтом (CMS)? Звичайно ефективний сайт не може бути без системи управляння, оскільки його постійно потрібно наповнювати, змінювати і часто роботи це у команді з кількох чоловік, а також швидко та за будь-яких умов немаючи спеціального програмного забезпечення. Тому вибір вдалої системи управління це запорука успішної і зручної роботи. Мені довелось перепробувати доволі багато таких систем. Серед них є як платні так і безкоштовні (open source). Я не буду робити реклами, але хочу сказати що не бачу великої різниці між платними і відкритими, при чому відкриті системи навіть кращі у роботі.

Переваги open source систем управління:

- відкритість, дані системи відкриті і підтримуються великою командою розробників із всього світу. Наприклад Ви порграміст і можете долучитись до розробки і внести свій вклад у розвиток. Декотрі такі системи мають понад 8000 розроблених додатків програмістами із всього світу. На жаль не усі додати безкоштовні, але якщо є платні то плата досить помірна.

- постійне поновлення. Якщо система періодично поновлюється то вона заслуговує на увагу і використання.

- можливість розширення. Якщо система відкрита то є можливість доробити її зі своєї сторони те що  нам потрібно не звиртаючись до розробників.

- надійність. Якщо система управління сайтом використовується протягом тривалого часу багатьма спеціалістами, то тут запитання щодо надійності зайві.

- ціна. Також важливий критерій. Безкоштовні CMS мають усі можливості для створення сучасного ефективного сайту. 

Отож ефективний сайт повинен бути унікальним, цікавим для відвідувача, зручним у користуванні. Також його потрібно постійно удосконалювати та поновлювати. Звичайно важко за один раз написати і згадати усе у такій обширній темі а можливо щось незнаю чи пригадаю то обовязково допишу. Ви також долучайтесь до статті у коментах, ваша думка є важливою.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити