Пошук по сайту

Сьогодні мав цікавий випадок, аж до тепер ніяково.
В обід задзвонив мобільний, підняв слухавку, телефонувала одна знайома, котрій десь пів року а може й більше, вже не пригадаю, допомагав підбирати та настроювати ноут. Телефонувала та просила про допомогу бо не працював інтернет. З її слів якийсь хлопчина років 15-ти приходив допомагти та не зміг. Казала що він дзвонив навіть у техпідтримку, прийшли до висновку що мабудь вилетіла в ноуті мережева карта, оскільки якраз на днях була гроза...

 

 До того. Попросила допомогти цій жінці одна дуже хороша знайома, я не зміг їй відмовити. Стара живе сама, близькі закордоном, і хоч якось себе розрадити захотіла спілкуватись в живу з сином та онуками. А компа дома не було. Як я зрозумів потім, вона трохи прикра, але і недурна, навіть вела раніше якийсь бізнес. Прикра бо з родичів нікого близько. Ну жіночка мені одразу щось не дуже сподобалась. Мені пофіг, мені ж не жити з нею, зробив та й забув.
Допомагав я чисто із прохання знайомої, та частково із жалю. Лишилась сама, має хворі руки. Як винагороду, бо потратив немало часу, брав чисто символічно гроші на пиво. Підібрав ноут, замовляв через інет щоб дешевше було, забрав із служби доставки, настроїв та підключив їй дома до інтернету. Все робилося увечері, оскільки весь день на роботі.

Отож сьогодні. Зрозумівши з телефонної розмови що певно проблема із мережевою картою. Тож прикинув що можна вирішити проблему поставити їй дома wi-fi роутер. Швиденько зібрався після роботи, побіг в магазин до знайомих, хоть і блище є магазини, але в них вищі ціни, шкода старої. Хвилин 20 десь чекав, бо бачив що менеджера клієнти реально просто розривали, кінець дня. Взяв оптимальний варіант роутер TP-LINK TL-WR740N за 160 грн, яким користуюсь дома. Роутер досить непоганий і ціна хороша, беру.
Прийшов до тої бабці. Дивлюся лінка немає, подумав що мережева згоріла. Потім придивився, якийсь кабель покоцаний. Каже бабка що пару раз витягувала, зламала утримувач на конекторі. Пробігся по ньому руками, він в неї по усій квартирі на землі лежить, при чому по ньому ходять. Прийшов до висновку що може десь перебили. Побіг на роботу за сплітером(обжималка), по дорозі забіг у магазин взяв пару конекторів. Прибіг, закехався, вже троха пізно, хочеться додому. Обжав заново кабель. В процесі старався відповідати на тупі запитання бабки, але вічливо. Взяв вже свій ноут, лінка не було. Хм, може ще десь перебито.

Перезвонив до провайдера, поспілкувалися, сказав що так і так, лінка немає, робіть щось. До речі, ввічливий дядько попався. Сказав що попробує одну штуку, що може допоможе. Попросив до мого ноута підключити і зачекати. Я так зрозумів що він певно перегрузив обладнання. Лінк за хвилину зявився, все запрацювало. Ура, запрацювало.

Роутер, що я придбав в магазині за свої кошти, ще не розпаковував. В мене менеджер його без проблем прийме назад якщо треба. Оскільки продавець досить нормальний, я з ним працюю більше 5-ти років, роутер у товарному стані, запакований. Не раз в нього повертав, за це небоявся. Бо якби хотів міг любе тій бабці впарити, щей бабла зрубити. Мені це непотрібно, в мене є совість і нормальний заробіток без того.
Але раз я вже тут,  раз вже точка доступу вай-фай під руками тож запропонував тій шаленій бабці його встановити. Оскільки по перше: - вона знову може кабель пошкодити видьоргуванням із ноутбука,
- по друге той кабель йде по підлозі через всю квартиру, вона його просто топче, і основне
- якщо піде розряд від блискавки згорить роутер а ноут залишиться. Дешевше поміняти роутер за 160 грн ніж ремонтувати ноутбук.
Перепитав ще раз чи встановлювати, пояснив для чого. Назвав ціну без всякої накрутки. Погодилась. Розпакував, розмотав кабеля почав підключати. Вирішив де поставити так щоб кабеля по квартирі не мішали. Підключив до компа, почав настроювати. Тут бабку просвітлило, незнаю що на неї найшло. Вона почала молоти дурниці.

Сказала де гарантія, де чек. Я їй пояснив і показав гарантійний талон на два роки, фіскального чеку нема оскільки хлопці підприємці на єдиному. Вона сказала: як це без фіскального чеку, мені не відремонтують його без чеку, якщо він поламається. Мене аж перекосило. Почала казати що я нічого не тямлю, що вона колись працювала з бухгалтерією. Стало дуже неприємно. Я вже повертав роутер по гарантії і знаю всі ці процедури дуже добре. Оскільки людині справді хотілось допомогти, зробити як краще, зачепило за живе. Потім почала, а нащо мені той роутер, інтернет і так працює без нього, давати ще 160 грн. Мене почало із середини вивертати. Я закипів. Знову пояснив ті три пункти для чого їй той роутер. Далі вона почала запитувати, а що його настроювати треба, а як він перестане працювати що знову до вас звертатися. Я не витримав. Але тут я не прмовчав.

Вже запакувавши назад роутер, я сказав наступне, по перше ви доросла людина, я тричі перепитав Вас чи встановлювати, на що отримав ствердну відповідь. Чи став би я дурити старшу жінку інваліда, яка знає мене через дуже хорошу знайому. Я роутер і так поверну розпакованим не переживайте. Їй стало незручно. Вона сказала: ну, настроюйте. Наплювала мені в душу. Вже всієї розмови не пригадаю, давно так не приємно було. Вона навіть сказала слова ну ми ж друзі. Мені не полегшало, з чого вона таке взяла.
Зрозумівши своєї помилки, вона взяла тактику від протилежного, почала мене робити винним, сказала що я їй толком не пояснив все в деталях. 8 година вечора, жінка дома чекає, я їй мав пояснювати все деталях, в чому вона і так не бум-бум. Вибачився, сказав щоб не переймалась, що все буде добре. Вона почала просити і сувати гроші, сказала щоб встановлював, що заплатить. Я ввічливо перепросив(ну чесно не повірите) сказав що вже немаю часу, і брати гроші за роботу не можу. Напослідок сказав такі слова: я технік, а не політик, я роблю свою роботу, ви оприділіться що Вам потрібно. Доставив їй антивіруску на ноут, зібрався, відмовився ще раз від грошей, розвернувся і пішов з роутером додому.

Опісля. Проаналізувавши ситуацію. Зла на бабку не тримаю, але і добра теж. Піду чи я наступний раз допомогти, напевно ні. Я розумію що старі люди на старість прикрі стають, також розумію що життя дає нам випробування, які з гордістю треба пройти.
Піду завтра здавати роутер.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити