Пошук по сайту

debian як альтернативаЧаша мого терпіння уже переповнилась від вірусів і головного болю через віндовз. Антивірусного пакету який би захистив мою мережу від вірусів немає, переконався на власній спині. Перепробував вся і все. Навіть ліцензійний касперський купили. Нод, самантек, авж, касперський, авіра,  та ще там пару різного барахла не можуть забезпечити стабільної роботи. Ну самий потужний виявився каспер. В цьому я нісумнівався. Але навіть він  незадовільнив мої вимоги. Але я не про це...

 

Вирішив як алтернативу перейти на лінукс. З телефонної розмови із знайомий вирішив ставити Debian. Закачати з нету несклало проблеми, заходиш на debian.org і отримуєш все задарма(32,64-бітну, двд iso образ). Іх багато, але для початкової стільникової версії стає першого двд образа.

Чому перехід на лінукс: забуваєте про віруси, отримуєте все задарма, підтримка української мови, в інсталіаційному пакеті отримуєш все й одразу. Слава лінуксоїдам, недарма весь веб на лінуксі, так тримати. Ріспект Торвальду.

Інсталяція йде у графічному режимі, одразу підбирає драйвера для пристроїв, є можливіть вибору любої мови починаючи із самої інсталяції. Розбивку можна вибрати у автоматичному режимі, щоб непаритьсь зайвий час, для новаків(мовою оригіналу перекладу, сміявся від душі), створює загружчик, основний розділ і розділ підкачки. Мережу підключає автоматично, знайшов мій dhcp server одразу і інтернет працює без лишніх рухів(вінда відпочиває).

Графічний режим просто супер, є навіть пару переваг над віндовсом(є кілька робочих столів), в основному інтуїтивний. Опен офіс йде із операційною, ну як вам таке, повноцінний офіс із всіма можливостями, який вміє відкривати мікрософта файли і зберігати їх в цьому ж форматі.

Ось ще пару хвилин, і я з нетерпінням загружаю Дебіан. Для  підтримки віндовз мережі доставив легендарну самба службу, дає можливіть бачити мережеві диски віндовза і відкриває їх для нього ж. Я без особливих труднощів підключив папку на віндовз сервері, забезпечивши обмін файликаи по мережі між робочими станціями. Шкода що нестало часу розібратися із почтовим клієнтом і підключенням принтеру тіа іншого обладнання. Але думаю що це нескладе особливих труднощів.

Допобачення назавжди ще не вдається сказати віндовсі, бо є багато програм які поки що немає для лінукса. Думаю це питання часу. Зате багато робочих станцій я із упевненістю можу перевести на лінукс сильно ненапрягаючись. Ще треба з мультимедія побавитись.

Це все попереду...Ура.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити