Пошук по сайту

Windows XP святкує своє 10-літтяАж не віриться сьогодні Windows XP святкує своє 10-ліття. Саме 25 жовтня 2001 стартував продаж революційної операційної системи. Перший мій домашній комп був куплений з установленою ХР. Але як порядний юзер я її знищив і встановив собі 98, попрацював кілька днів і повернув назад ХР від тоді він мій незамінний помічник. ХР є успішним розвитком віндовс NT 2000. Віндовс ХР існує у трьох редакціях Service Pack 1, 2, 3 і підтримується активно розробниками. По даним статистики ХР на сьогодні займає вагому долю ринку і встановлений на більшості ПК у світі

 

У колах програмістів і багатьох користувачів сама корпорація мікрософт сприймається негативно. Негативним є те що корпорація є монополістом і нехоче ділитись ринком. Впринципі це логічно, але не морально. Я згадую як вперше компанія ІВМ випустила копм'ютер з відкритою архітектурою, і як вплинуло на розвиток відкритість архітектури. Вони пожертвували своїми інтересами, і можливо неусвідомили наслідків відкритості а натомість людство отримало значний прорив у розвитку. Нажаль людська жадоба перемагає у багатьох випадках. А яка би була велика користь людству коли відкритість і доступність була у всіх сферах життєдіяльності, і необов'язково щоб це було безкоштовним.

Операційні системи віндовс родини NT:

  • 1993 серпень — Windows NT 3.1
  • 1994 вересень Windows NT 3.51
  • 1996 29 липня Windows NT 4.0, Windows NT 4.0 Server
  • 2000 17 лютого Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server, Windows 2000 Datacenter Server
  • 2001 25 жовтня Windows XP Home Edition, Windows XP Professional
  • 2003 Windows Server 2003
  • 2007 30 січня Windows Vista
  • 2009 22 жовтня Windows 7

З появою ХР значно упростилась робота з ПК, появилось багато нових програм і можливостей. Windows XP можна назвати самою успішною ОС на сьогодні, і недивно що підтримка Service Pack 3 відбуватиметься ще аж до 2014 року. Швидкість у роботі у ХР значно обходить своїх молодших братів. Системні вимоги досить низькі:

процесор 300 MHz або вище,
оперативка 128 Мб RAM або вище,
диск 1.5 Гб або вище.

Переваги ХР над Vista чи 7.

- швидкість у роботі. Малі системні вимоги. Зараз багато виробників ноутбуків встановлюють ліцензійну ПЗ на свої присторої. Що в свою чергу підвищує ціну і як не як витісняє піратське ПЗ більш гуманним методом. Але встановлені ОС на пристрої гальмують у роботі, тобто таке враженя що вони їх не тестують. Я багато разів стикався із тим що приходилось зносити Visty і ставити іншу операційку. Наприклад я придбав мамі нетбук із встановленим ліцензійним windows 7(просто небуло вибору). ОС 7 для нормальної роботи хоче 1г оперативки, у нетбука всього 1г, тобто все забирає система, а для програм нічого, а якщо взяти той факт що мобільний процесор значно програє по швидкодії звичайному. Ну не ідіотизм це. Звісно я зніс семірку і поставив ХР, повезло що драйвера були для нього. Слухайте нетбук на ХР почав просто літати. На мою думку користувач має правило вибору, хочаб між 2-3 ОС. Я не проти платити за ліцензію, навіть потрібно це робити, але у розумних рамках.

- зручний інтерфейс. Задовбує віста своїм тупим інтерфейсом і постійним захистом від самого користувача. Не дивно що віста швидко зникла з ринку. Постійно треба було підтверджувати кожну дію, на компі з правами адміністратора неможливо було мати нормальний доступ, абсурд. Семірка трошки краща у цьому плані, але всеодно інтерфейс семірки не інтуїтивний і незручний.

- усі програми працюють. Під ХР багато написано програм і нетреба паритись чи буде щось працювати. Проте розробники заліза не усі зараз підтримують ХР, і деколи неможливо знайти драйвера для ноута і приходиться мучитись.

Недоліки Windows XP.

Серед недоліків самий суттєвий це віруси та шкідливі програми.  За цей період існування написано багато шкідливих програм. Деякі з них навіть не видаляються антивірусами, а треба шукати різні способи їх знищення.

ХР не бачить більше 3 гіг оперативки.

Нові технології, які зявляються протягом останніх років по замовчуванню не підтримуються в хр, оскільки під час створення даної ос їх ще не було.

Тим не менше незважаючи на недоліки думаю що ХР ще кілька років буде домінуючою ОС, оскільки багато людей привикло до нього, крім того багато старих комп'ютерів із слабкими системними вимогами, та й функціональність даної операційки задовільняють самого вибагливого користувача.

Статистика використання ОС по даним Net Applications:

статистика використання ос у світі

статистика ос 2011

Переваги 7 над Vista.

Віста досить швидко зникла з ринку і зараз на нових пристроях невикористовується. Незручний інтерфейс, фірма майкрософт переробила все, шукати якусь привичну опцію доводилось досить довго. Окрім того віста дуже повільна. В порівнянні 7 більш вдала, враховані певні недоліки вісти і випущено трохи кращу версію віндовс 7. Також у 7 і у наступних за нею ОС будуть включатись по замовчуванню нові технології.

Цікаві факти.

Фірма розробник ПЗ мікрософт славиться своєю "хорошою" діяльністю, про що свідчать неоднократні судові спори. Не для кого не секрет, що дана корпорація діє за принципом закритості, монополії і знищенні конкурентів.

Цікавим є судова справа у росії проти вчителя "Дело Поносова" який проходив обвинуваченим по справі використання неліцензійного програмного забезпечення.  В ході перевірки було виявлено що на 14 компах у сільській школі встановлено неліцензійне програмне забезпечення. Справа тривала з 2006 року, у 2007 його визнали винним, але після апеляцій у 2008 його виправдали, а  у 2009 Поносов отримав офіційне вибачення від імені країни за завдану йому шкоду. У ході справи корпорація повністю вела свою тверду позицію.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити