Пошук по сайту

Ситуація в країні складна, окрім політичної кризи маємо важку економічну ситуацію. Якщо би населення жило заможно нікому не цікаво було займатися політикою, мітингами, страйками і т.д. Зі зміною політиків нічого суттєво в країні не змінюється, все залишається так як було, міняються тільки чиновники. Чому так відбувається?

 

Тому що неправильна сама система, яку треба терміново кардинально міняти. Перш за все, окрім загальних закликів немає чіткої програми. Навіть в опозиційних силах немає реального плану виходу із кризи. Зрозуміло що потрібно залучати інвестиції, створювати нові робочі місця і таке інше, це все ми знаємо, а чітких кроків як можна цього досягти немає.

Потрібно тверезо проаналізувати ситуацію у якій ми є, і оцінити свої можливості. Ми не можемо конкурувати з багатьма товарами на ринку, але можемо заманити до себе гарними умовами щоб створювати, торгувати та обслуговувати на нашій території. Перестати займатися дотаціями неконкурентноздатних галузей і проїдати гроші.

Цікаву ідею для виходу із кризи пропонує рух Генадія Балашова "5.10". Суть ідеї полягає у відміні усіх податків, і запровадження лише двох, це 5% на товари що купуємо та 10% соціального податку із заробітної плати. Всі сьогоднішні акцизи та пдв у такій системі відміняються, будуть лише два 5 та 10. Таким чином маємо самі привабливі умови ринку, замість того щоб тримати гроші в офшорах вони будуть працювати в країні, більша частина економіки вийде із тіні, у вигідний ринок прийдуть іноземні інвестиції. Якісні товари стануть доступніші для наших громадян.

Звичайно виникає багато питань і суперечень. Як же бюджетна сфера, за що ми будемо утримувати її. По перше пропонується скоротити до 80% чиновників, перевіряючих органів, які працюють за рахунок взяток та казни. Вони не виконують своїх повноважень, відповідно утримувати їх немає сенсу. Перебороти корупцію в нашій ситуації практично неможливо, її можна тільки максимально відсторонити.

З чого тоді платити пенсіонерам. Рівень пенсій в Україні маленький, 5 відсотків із головою вистачить, а коли запрацює система можна буде збільшувати. Купуючи товари пенсіонери як і всі інші сплачують 20% пдв, тобто автоматично втрачають ці отримані гроші та інші незрозумілі нарахування. За рахунок більших інвестицій які підуть у привабливий регіон, створення більшої кількості товару, послуг, відповідно зросте кількість робочих місць та збільшиться купівельна спроможність людей і ці 5% зможуть більше наповнити казну за рахунок більшого обороту товару ніж зараз. Значна частина бізнесу вийде із тіні і буде наповнювати бюджет.

На ринок прийдуть іноземні товари і витіснять вітчизняні. Для чого підтримувати неконкурентний вітчизняний товар і витрачати на це значні кошти. Якщо товар не відповідає сучасним вимогам та інноваціям він не повинен бути дотаційним, це дуже шкідливо для економіки. В даних дотаційних умовах такий товар ніколи не буде конкурентноспроможним. Конкурентне середовище заставить багатьох перебудуватися і робити зовсім іншу продукцію.

Як же медицина. Давно вже потрібно зробити страхову медицину. Ходячи по цим убогим кабінетам відвідуючи лікарів всерівно мусиш дати грошей лікарю, купити ліки. Досить вже принижувати лікарів хабарями, хай все це буде якісно, дорого і прозоро. В свою чергу це дасть змогу закуповувати якісне сучасне обладнання, правильно ставити діагнози.

Вища освіта повинна бути тільки платною, враховуючи приплив капіталу населення буде нормально заробляти і відповідно мати можливість оплачувати навчання.

Небоєздатну армію максимально скоротити, чи розпустити взагалі, бази здати в оренду натовським підрозділам. Якщо Україна вступить в ЄС, то потреба в армії відпаде взагалі. Натомість максимально будуть утримуватись суди та в розумних мірках міліція.

На мою думку 5.10 це найкраща система яка зможе дати нам результат уже в найблищому майбутньому. Звичайно важко буде переламати стереотипи людей. Чиновники максимально будуть воювати із цією системою, оскільки вона зупиняє казнокрадство та в значній мірі скорочує їх. Більш детально із 5.10 можна ознайомитися на каналі ютуб та офіційному сайті руху. На сьогоднішній день кращої конкретної пропозиції за цю не бачу.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити