Пошук по сайту

Віруси, програми шпіони, трояни, хробаки, руткіти та різні шкідливі програми написані програмістами з певною метою. Хтось просто хоче похизуватися, який він крутий програміст, хтось робить це із цікавості, а для когось це великий бізнес. Однозначно користі вони Вам аж ніяк непринесуть. Уражені вірусами та шкідливими програмами комп'ютери гальмують, зависають, змінюють файли або видаляють їх, викрадають ваші дані, а в багатьох випадках взагалі роблять його непрацездатним. Як захиститися від вірусів? Яку антивірусну програму обрати?

   Компютерні віруси появилися досить давно, проктично з появою перших компютерів і зараз налічується десятки тисяч вірусів та шкідливих програм які розповсюджуються через інтернет. Як потрапляють віруси на компютер? Зазвичай віруси потрапляють із сумнівних сайтів, із флешок, через емейл розсилки та через програми миттєвим обміном інформації(skype, icq). Нещодавно була масова розсилка вірусу через скайп, від знайомого контакту по скайпу приходило повідомлення з проханням перейти за посиланням, після переходу відбувалося зараження і вже від Вашого скайпу далі відправлялись ці повідомлення усім знайомим контактам. Як нестранно багато людей з неуважності на це купуються, і як наслідок додаткова робота для айтішника по знищенню віруса чи перестановці ос.

Кілька порад щоб завадити потрапляння шкідливої програми чи віруса на Ваш пк:

- встановіть антивірусну програму;

- відключіть автозапуск флешок та інших носіїв, по замовчуванні він включений, як це зробити під хр можна прочитати тут;

- старайтеся мінімізувати використання флешок, краще переслати інформацію через емейл, файлообмінники;

- невідкривайте підозрілі посилання від друзів із icq, skype, соцмережі. Краще перепитайте чи справді дана особа відправила дане посилання. Невідкривайте посилання від осіб які викликають у вас підозру.

- не відвідуйте підозрілі та розпустні сайти, переважно на них найшвидше можна заразитися.

Яку антивірусну програму встановити? Існує багато антивірусів як платних так і безкоштовних. Якщо є можливісь то звичайно найкраще встановити платний. В Україні фінансовий рівень людей невисокий, некожен має змогу платити ще 200-300 грн щорічно. Серед платних можу виділити kaspersky - найбільш надійний антивірус, перевірив роками. Є також безкоштовні антивірусні програми такі як: avast, avg, avira, zilya, Dr.Web. zilya - українська розробка.

Серед них хочу виділити avira. Чому авіра? Перевірив особисто роками що хороший антивірус, постійно поновляється. Даний антивірус розроблений німецькими програмістами. Є версії для windows та Unix систем.

На відміну від avg чи avast які на свій розсуд видаляють підозрілі файли, що мені дуже неподобається, немов комп'ютер це їх власність, авіра запитує, можна помістити файл у карантин, видалити чи пропустити. Також у avira легко виключити поточний захист, через праву клавішу меню на піктограмці "realtime protection":

Що антивірус неактивний у даний час нас візуально сповіщає піктограмка закритої парасольки .

Скачати антивірус авіра можна без проблем із сайту розробника avira.com. Де у розділі "Загрузить" потрібно вибрати "Загрузить Avira Free Antivirus".

Встановлення авіра антивіруса. Запускаємо скачаний файл avira_free_antivirus.exe, вибираємо мову встановлення:

Далі очікуємо, поки програма скачає всі модуля:

Рекомендую на цьому етапі встановлення вибрати "Виборочная" та відмічаємо прийняття умов:

Як і багато інших розробників авіра просуває свої продукти та паралельно встановлює свою панель пошуку та домашню сторінку avira searchfree по замовчуванню у браузері, тому рекомендую забрати галочки в наступному кроці

Тут залишаємо без змін, встановлюємо всі компоненти захисту

Цікава опція, залишаємо середній рівень технологія AHeAD, за допомогою якої авіра розпізнає вірусні ще невідомі програми:

Тут теж по замовчуванні:

 

Режим запуску захисту в реальному часі, залишаємо "Нормальний старт":

Якщо залишити галочку виконає швидке сканування системи, рекомендується:

Ура, встановлено:

Настройки антивірусної програми авіра. В настройках є багато цікавих функцій. Щоб зайти у настройки правою клавішою на піктограмі з меню вибираємо настройки. Є два режими настройок звичайний і експертний(розширений). Щоб попасти у експертний натискаємо на відповідній кнопці:

Настройки поділені на дві категорії "Безпека компютера" і "Загальні".

Безпека компютера має три основні категорії: system scaner, real-time protection і обновлення. В system scaner можна настроїти які типи файлів сканувати, задавати пріорітет сканування, та додаткові настройки сканування. real-time protection окрім задавання типів файлів, має ще можливість настройки режим сканування підчас читання чи запису файлу, перевіряти архіви. Настройки обновлення тип зєднання, інтервал обновлення.

Загальні. Можливість задавати категорії загроз, встановлювати пароль для вибраних дій, блокувати автозапуск, захистити процеси від небажаного завершення, захистити зміну файлу хост, обмежити розмір бази даних подій, звіти, тимчасова папка, звуки, повідомлення.

Деколи пропонує обновитися до платної версії

Висновки. Програма постійно поновлюється. Звичайно авіра не зрівняється з платним касперським чи нортоном. Якщо дотримуватись вище перечислених правил та встановити хочаб безкоштовну авіру можна суттєво захистити свій компютер невитрачаючи лишніх коштів. Також є платна редакція авіри. Про придбання платної версії час від часу виникає рекламне повідомлення. Треба чимось жертвувати, звичайно появляється не кожен день. Після перевірки ноута з встановленою авірою протягом 1,5 роки на ліцензійному касперскому вірусів невиявлено. Хоча і траплялися випадки зараження компютерів, думаю з необережності самого користувача. Памятайте що ніяка антивіруска незахистить Ваш ПК на 100%.

Також, серед безкоштовних є хороші потужні утиліти від лабораторії касперского, наприклад утиліта Kaspersky Virus Removal Tool, яку безкоштовно можна скачати із сайту касперского із розділу скачати - безкоштовні утиліти, за що їм велике спасибі. Після встановлення нею можна просканувати весь пк, або вибрані його частини на віруси та видалити їх. Після завершення роботи, комп'ютер перегружається і утиліта видаляється. Нажаль не у всіх випадках можна встановити Kaspersky Virus Removal Tool, буває що віруси блокують встановлення даної прграми, тоді доводиться користуватися іншими способами.

Бережіть себе та своїх цифрових друзів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити