Пошук по сайту

Такі дивні квадратики доводиться бачити все частіше. Зустрічаються вони на білбордах, візитках, рекламі, навіть на багатьох сайтах. Що це таке і для чого воно?

QR-код(від англійського швидкий відгук) це графічне зображення що містить в собі закодовану інформацію, двовимірний штрихкод, дана технологія розроблена та представлена японською компанією Denso-Wave ще в 1994 році.

В цьому коді може бути закодована будь-яка інформація що складається із символів - адрес сайту, назва організації, телефон та ін. Один QR код може вміщати в собі до 7086 цифр чи 4296 букв. Підтримується кирилиця також.

Для чого воно потрібно, бо скажите що простіше написти інформацію звичайним способом. Зручно за допомогою спеціальний сканерів чи просто мобільного телефона інформацію можна легко зчитати та обробити. На зразок як в магазині касир зчитує штрихкод за допомогою сканера а невводить назву товару вручну.

QR код використовується для подібних цілей. Після щитування інформації з мобільного телефону, програма виконує певні дії в залежності що закодоване цим кодом. Якщо це електронна візитка, програма створить в телефоні відповідний контакт, якщо це просто сайт вона відкриє цей сайт.

За допомогою QR коду можна легко заносити наприклад контактні дані і непотрібно вручну переписувати їх чи набирати, особливо набирати на сенсорному телефоні - ой як незручно.

Як отримати QR код? Згенерувати дуже просто qr код можна на сайті http://qrcoder.ru, або тут http://qrcodes.com.ua/. На останньому сайті сподобалось, що можна ще колір задати.

Вибираємо тип коду: текст, посилання, візитка. Заповняємо свої дані відповідно. В полі настройка можна вибрати розмір зображення коду, колір. Тиснемо створити.

Наприклад я вибрав тип візитка:

Далі заповнив дані:

 Налаштування:

Натиснув "створити" і отримав свій код:

Для щитування таких кодів, існує безліч програм для всіх можливих платформ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити