Пошук по сайту

Друпал як і більшість відкритих систем керування сайтом потребує регулярного оновлення. В даній статті коротка інструкція оновлення друпал 7

 

 

 

 

Для чого обновляти CMS? Популярні систем керування сайтом мають відкритий код. А це дві сторони медалі. З одної сторони тисячі розробників мають можливість детально вивчити систему та добавити своє покращення. Це дуже прискорює розвиток системи. Але з іншої, кожен охочий може побачити як працює система із середини і які вона має недоліки. Хакер знаходить вразливість у системі, та навіть якщо він немає поганих намірів, він може просто опублікує виявлену "діру безпеки" у відкритий доступ. Незовсім добрі люди через виявлену вразливість можуть наробити лиха сайту, занести вірус чи просто підпортити імідж. Чим популярніша система, тим більше в людей бажання знайти вразливість. Друпал, як і люба інша система придумана людиною і може мати вразливості. На щастя, розробники відкритих систем, максимально швидко обновляють систему закриваючи виявлені діри у ній. Тому друпал як і більшість розповсюджених систем потрібно регулярно обновляти до останньої версії.

Обновляти ядро друпал потрібно у ручному режимі.

І золоте обовязкове правило. Перед оновленням будь-якої системи варто зробити копію.

Побачити поточну версію друпал та її актуальний стан, можна через адмінку у розділі звіти->звіт про стан

site.com/admin/reports/status

Тут можна побачити поточну версію ядра друпал та його актуальність. Також можна побачити актуальність модулів.  Отже нас повідомляє що зявилась нова версія. Особливо потрібно оновлювати коли є мітка небезпечно.

Оновлення ядра друпал:

- Для початку качаємо свіжу версію друпал з офіційного сайту drupal.org

- Про всяк випадок робимо повний бекап усіх файлів сайту, бази даних.

- На сайті заходимо в режим обслуговування. Вибираємо конфігурація- режим обслуговування. Ставимо голочку перемкнути сайт у режим обслуговування та зберігаємо.

- Заміняємо усі файли на нові, окрім папки sites, а також файлів у яких ми робили якісь зміни. Бажано не робити зміни у файлах ядра.Тому, що кожного разу ці зміни потрібно вносити знову вручну.

- Заходимо по адресу site/update.php та тиснемо continue

- Коли зявиться повідомлення що все оновлено. Можна заходити в конфігурація- режим обслуговування та включити сайт.

Буває, що після оновлення виникають помилки, потрібно гуглити та шукати рішення. Такий він друпал суровий.

Вдалих оновлень!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити