Пошук по сайту

Велоподорож до ракетних шахт біля Старих Кривотул

 

 

Сьогодні запланували велопоїздку до ще одного закинутого військового обєкту неподалік Івано-Франківська, в інтернеті знайшов назву обєкту комплекс Р12 "Двина" SS20 NATO. Почитав, вражає, тут розміщувались балістичні ракети середньої дальності здатні вражати цілі до 2000км, стояли на озброєнні в СССР 60-90 роках, загалом розгорнуто було 600 таких ракет, виготовлено 2300...

Вранці розбудив дощ і одразу розчарування, що прийдеться сидіти дома. Погода змилувалась над нами і згодом почало розпогоджуватись. Домовились в другій стартувати. Ще мав дрібний ремонт пк у знайомих. Дрібний ремонт підступно переріс у великий. Замість 14-00 був готовий їхати лишень після 16-ої. Компаньон вагається, переконую що до темрями встигнемо, будемо швидко їхати. Після невдалих пошуків фонарика 16-30 вирушаємо.

Їхали через тисменецьку трасу, потім через Хомяківку. Старались їхати швидко, щоб встигнути, тому фоток типу "а ще тут" на жаль не буде. Далі в Марківцях поворот на Одаї. В Одаї з Івано-Франківська доїхали за годину. В центрі навпроти церкви повернули на право до лісу. Ось і закінчилась наша комфортна суха поїздка, почалось болото. Прийшлось кілька км перетерпіти. Приблизно 2 км по прямій попри ліс не доїжаючи до озер поворот наліво в ліс. По лісі десь кілометр і знову поворот наліво, ще кілька сот метрів і шахти.

Біля шахт працював екскаватор, щось рив. Проїхали повз і побачили далі наполовину розриту шахту

розміри шахти вражають

внизу чимось засипана

трохи розчаровані, але пройшовши кілька метрів побачили за нею не тронуту таку саму шахту

На куполі відкрита дірка

всередині купа комарів та вода

такий собі бетонний купол, що накриває шахту

окрім того навкруги конструкція із різними отворами. Через боковий отвір попадаю всередину

вражаюче

враження ніби всередині якогось інопланетного зорельоту, можна знімати фільми

піджартовуємо, що це не ракетні шахти, а бункер для інопланетян

збоку ще одна шахта

але у цій шахті всередині багато води та сміття

Як ми зрозуміли їх тут було чотири, якась совкова традиція була будувати ракетні бази по чотири шахти. Над четвертою активно працював екскаватор. Така у нас повелося, хоч не збудуємо то зруйнуємо. Далі попрямували лісом до військової бази. Побачили закинуті приміщення, із зовні виглядали у кращому стані ніж ті що ми бачили в Чорному лісі. Бажання лазити немали, тож попрямували на Старі Кривотули. В одаї заскочили в магазин втамувати спрагу.

Назад до Франківська поїхали через Черніїв. Загалом непоганий такий вийшов маршрут на 50 км, якби не було машин було би взагалі супер. Як і планували повернулися швидко, за 3,5 год. Цікавий обєкт, але через хвилин 10 набридає. Якщо хочете побачити на власні очі раджу поквапитися, хто зна чи ще довго простоїть.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити