Пошук по сайту

Ура, нарешті після довгої перерви вирвався в гори. Учора в мене був День Народження, а сьогодні зробив собі приємний подарунок похід з друзями на природу. Обрали один з найпопулярніших серед туристів та по особливому красивих маршрутів у Карпатах похід на гору Хом'як та Синяк. Частина наших товаришів вирушила ще учора сходили на Хом'як та заночували під Синяком. Нажаль нам випав тільки один день і ми приєдналися сьогодні до нашої компанії щоб сходити на Синяк. Для мене похід на гору Синяк був особливо цікавим оскільки на ньому побував уперше, а от на Хом'яку вже був кілька разів у різні пори року

 

Вранці вирушили машиною з Івано-Франківська, затарились у магазині продуктами, сардельками та різними смакуликами, щоб гарно відсвяткувати. Погодка не підвела. Поворот на право вкінці Микуличина на водоспад Гук, є навіть вказівник. Переїжджаємо колію, рухаємось в сторону водоспаду, оп, шлагбаум, збирають по 10 грн хто на машині заїжає. Та ну їх, залишили машину перед тим їх злощасним шлагбаумом. По дорозі купа машин, народ відпочиває, з однієї витягують гірські велики та збирають їх, що тут сказати - молодці. Теж планував якось по Карпатах велосипедом, правда не тут і не сьогодні, аж слинка потекла, але то вже може згодом якось.

Отож, вирушили пішки асфальтом. Доречі, про асфальт, тут по дорозі дача Ющенка, і за його каденції зробили такий добротний асфальт, що у нас в місці такий треба пошукати, жодної ямки, хоч яйце коти. Йшли десь хвилин 30 мабуть, не засікав, далі поворот на ліво круто догори кам'яниста дорога. Тут бував не вперше, тому і блукати не довелось. Впринципі там є вказівник де повертати на Хом'як та Синяк, але він такий непомітний що можна проминути. На Хом'як і Синяк одна дорога, ці вершини розміщенні по сусідству. Піднімались години зо дві. З не привички стікав потом і дуже втомився поки дістались своїх друзів під Синяком. Дуже багато людей зустрічались по дорозі. Так само на полонині безліч палаток з туристами. Думав все далі ні кроку. Але пару хвилин перепочивши та скуштувавши бутерброда виникло бажання сходити на Синяк. Товариші вже зачекалися і щонайшвидше готові були йти. Ми вирушили...

Взагалі гора Синяк трохи вища за Хом'як і має десь 1665 метрів. Також і довший підйом на нього майже два рази по часу. Ми десь лише піднімались з полонини півтори години. Спочатку лісом, потім вже по каміннях, але підйом не крутий, навіть приємний, мені було досить легко, не відчувалася втома. Дуже багато каміння по якому пересуваєшся, та ялинки яка обтирає ноги та руки. А яка тут краса просто неперевершена карпатська краса. Звідси видно: Хом'як, Чорногірський хребет, Петрос, частина трас із Буковелю. Також видно Довбушанку та Явірник. Тобто як тільки починаєш підніматися зліва у всій красі Хом'як, за ним і повздовж Чорногірський хребет, внизу зліва Буковель, піднявшись на гору прямо перед собою Довбушанка, а справа Явірник. Краса просто неперевершена, краще додаю фото нище цих карпатських красот. При підйомі не вдається зорієнтуватися де вершина, її не видно, треба рухатись прямо, ще десь на горі по хребту метрів 600, поки не буде видно Довбушанки. Там явно видно кінець гори, просто вже далі йде крутий спуск.

На Синяку дуже багато каміння, великі брили каменю вкривають гору. Місцями це дуже містично й захоплююче. Милуєшся і тільки зі страхом можна уявити звідки воно тут могло таке утворитися. Спускалися досить швидко. Внизу нас чекав бенкет. Пообідавши та перехиливши чарку за моє ДН, відпочивши ми швиденько зібралися і вирушили до машини. І вже майже у повному складі прямували до Франківська. Дякую товаришам за приємний подарунок набір туристичного посуду, примус та пальник, однозначно мені пригодиться у походах. Замучені але задоволені поїздкою повертались додому. Цей похід гарний тим що може бути як на один так і більше при бажанні днів. А яка тут краса Карпатська просто не забутня. Також при бажанні і наявності часу можна сходити на водоспад Гук.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити