Пошук по сайту

Водохреща 2013Сьогодні велике свято Водохреща - Хрещення Господне, в цей день всі християни освячують воду, а також в кого хватить сміливості купаються. Напередодні увечері 18 січня відзначається другий Святий Вечір, страви увечері подаються пісними. Також у цей Святий Вечір хлопці ходять щедрувати. А на другий день 19 січня йдуть до церкви, потім до річки освячують воду. Вітаються у цей день так - "Христос Хрещається", а відповідати прийнято "У річці Йордані".

 

Це особливе свято як для мене так і для всієї родини, близьких, друзів. За традицією сьогодні вранці сім'єю та близькими друзями ходили освячувати воду на річку Бистриця. Колоною організовано із церкви Царя Христа що на Майзлях рушили до річки з колядою та гарним настроєм. Також вирішили окунутись у цій Святій крежаній Хрещанській воді.

Купатися на Водохреща це дуже здорово, організм гартується, освячується і протягом року відчуваю себе здорово. Потрібно перехреститися перед тим як зануритися, попросити здоровя, необовязково з головою. Це вже не перше моє купання на Йордана. Після вражень із попереднього року я незміг втриматись. Спеціальної підготовки із гартування не проходив. Треба мати здоровий організм, що витримає відповідну нагрузку, і особливо моральний настрій, під час занурення організм людини відчуває сильний миттєвий шок, судини різко звужуються, збільшується серцебиття і прилив крові у життєво важливі органи. В першу чергу дубіють кінцівки ніг. Не бажано перебувати у воді більше 2-ох хвилин, щоб неперемерзнути і незавдати шкоди свому здоровю. Вийшовши з Хрещенської води потрібно спочатку оптертися рушником, одягатися почати з ніг, оскільки вони найшвидше замерзають, старатись не ходити босоніж по снігу.

Занурюватись на Водохреща 2013 було трохи легше, як той рік, на дворі було тепліше. Задубіли, як зазвичай, кінцівки ніг. Прилив адреналіну, хорошого здорового настрою просто неможна передати.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити