Пошук по сайту

просування сайтів в пошукових системахПросування сайтів (SEO) у пошукових системах найактуальніше завдання для власників сайтів. Перші у пошуку місця при актуальних запитах дають багато зацікавлених відвідувачів для сайту. Що потрібно робити для просування сайту у пошукових системах.

 

 

Нікому непотрібен сайт без відвідувачів, саме і для цього він створюється, щоб на нього заходили люди та знаходили корисну інформацію. Просування сайтів не є складним процесом проте вимагає багато наполегливості, сил та часу. Просуванням сайтів займаються seo спеціаліти, люди котрі знають що для цього потрібно.

1. Перше що потрібно зробити це дізнатись чи пошуковий робот може без проблем потрапити на сторінки сайту. Пошукові роботи кожен день сканують сайти і отриману інформацію відправляють в індекс пошукової системи. Дізнатись чи ваші сторінки у індексі пошукової системи можна за допомогою інструментів вебмайстра у гугл та яндекс вебмайстер. Там чітко можна побачити які сторінки є у індексі, та ще дізнатись багато всякого корисного.

Можна створити xml-файл із всіма сторінками сайту так звана карта сайту це у випадку якщо з якихось причин робот неможе нормально потрапити на ці сторінки.

Параметри сканування сторінок задаються у спеціальному файлі robots.txt який лежить в корені сайту. Для чого це? Скажімо у вас є певні каталоги чи скрипти які ненесуть потрібної інформації для пошуковиків і ви б нехотіли щоб роботи їх сканували і відправляли у індекс. Тому у цьому файлі можна конкретно задати що саме потрібно сканувати а що ні.

2. Важливим моментом у просуванні сайтів це подумати про потрібні ключові слова та метадані сторінок. Від багатьох людей чую нісенітниці, що не потрібно заповнювати на сайті ключові слова, мов би це зараз не впливає ні нащо. А тоді запитання - звідки пошукова система має брати ці слова. Так можливо вони зараз не відіграють головної ролі у seo, але робот всеодно ці ключові слова сканує і відправляє у свій індекс.

Побачити які саме ключові слова у пошуці є популярними, можна за допомогою гугл вебмайстера та яндекс вебмайстра. Важливим є те, що ці ключові слова мають зустрічатись у тексті вашої сторінки. Для кожної сторінки вони мають бути унікальними та актуальними.

Важливим у просуванні сайтів є заголовок сторінки, так званий "title" повинен теж містити ключові слова, він відіграє важливу роль у seo. І неварто забувати,  що назва сторінки також відображається у пошуку.

Мета опис сторінки, так званий "description" повинен містити правильний короткий опис про інформацію на сторінці. Він теж сканується роботами та аналізується, відображається у пошуку, тим самим відіграє важливу роль у просуванні сайту.

Написати унікальний якісний контент доступний для пошуковиків, який містить ключові фрази та посилання.

Отже сайт у індексі, містить потрібну інформацію, актуальні ключові слова, правильні заголовки та описи. Як потрапити у топ, на перші місця у пошуці.

3. Пошукова система google чи yandex ранжує, тобто виставляє сайти у пошуці відповідно від багатьох складних алгоритмів, основний це авторитетність сайту, якщо сайт є популярним і на нього ссилаються багато інших хороших авторитетних сайтів з правильним посиланням, то такі сайти будуть вищі у пошуці. Цей параметр називається у google pagerank (pr) а у яндекс TYC (тиц). Чим він вищий тим веб-ресурс є авторитетнішим.

На цьому етапі seo є дуже важливий і цікавий момент, саме тут сео ділиться на два, тобто "біле сео" і "чорне сео". "Біле сео" добитися розміщення постійних посилань з правильними ключовими словами на ваш сайт з авторитетних сайтів шляхом реєстрації у каталогах, обміном посилань з іншими сайтами, написання статей з обовязковою умовою посилання на сайт та ін. Цей шлях досить важкий, трудоємкий, і довгий. Зате він більш надійний і довговічний. "Чорне сео" - платна купівля посилань на біржах, миттєве розміщення на багатох сайтах. Результат буде одразу,  але є ймовірність попадання під фільтр гугл, та перестали платити відповідно вилетіли з індексу.

4. Також хорошим інструментом у просуванні є робота у соціальних мережах, де зараз зосереджена велика кількість користувачів.

Єфективним платним просуванням сайту є контекстна реклама у google adwords та yandex директ. Платне розміщення оголошень при конкретних пошукових запитах, кожен запит відповідно від своєї популярності має свою ціну за клік.

Хороше відео по основам просування сайту на українській мові:

Вдалого просування.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити