Пошук по сайту

Друпал потужна і популярна система для керування сайтом. Нещодавно тісно познайомився із drupal. Як переконували мене люди що друпал набагато краще joomla та інших популярних CMS. Але як насправді, на практиці виявилось трошки інакше.

 

Саме гірше те, що люди які переконували і казали що вони на друпалі роблять любе, що друпал набагато краща та функціональніша система як для програміста так і для користувача незмогли й половини реалізувати функціоналу joomla. Опишу із основного що саме найбільше несподобалось мені у друпалі. Використовувалась сама остання версія на сьогодні друпал, тобто drupal 7.19.

Досить хитра у них реклама, у котрій сказано що на друпалі працює сайт білого дому сша, mtv та легендарної групи "ozzyosbourne". Для чого взагалі запускати таку рекламу, якщо друпал таки гарна система то і користуватися нею будуть із задоволенням. Напевне розробники хочуть залучити як омога більше програмістів і максимально підтягнути систему.

1. Незрозуміло чому кешування у друпал запхали в базу даних. Взагалі це абсурд, в мене база за два тижні роботи виросла до 2,6 гб. Сайт замітно почав тормозити при невеликій відвідуваності. Потім кеш обрізали до 1 години, база росте у середньому до 100 мб. Уявляєте якщо на такий сайт зайде пару тисяч користувачів, що із ним буде, який хостинг треба буде купувати. Кешування впринципі для розвантаження, а тут навпаки.

2. База даних у друпал в порівнянні із іншими смс набагато більша. Був робочий наповнений проект на joomla з базою 5мб, його перенесли на drupal, база на друпал склала 36 мб., це без кешу.

3. Неправильно реалізована система редагування. Тобто є кілька користувачів, вони паралельно відкривають одну й ту ж статтю, вносять зміни і при натиснення кнопки зберегти система друпал каже що стаття заблокована іншим користувачем. Тобто потратили годину другу поки заповнювали сторінку натисли зберегти і все пропало, прикольно. В нормальних CMS реалізовано так: якщо користувач авторизувався і зайшов правити відповідну сторінку, ця сторінка блокується для інших користувачів, інші користувачі бачать що сторінка редагується такимто користувачем, після завершення редагування стаття розблоковується. Це суттєво для великих проектів, де над сайтом працює кілька людей. На все це розробники відповіли, а ви подільться хто що має редагувати. Ну це ж взагалі несерйозно.

4. Кучу дрібниць і недоробок. У системі друпал куча незручностей. Наприклад поновлення в друпалі відбувається вручну, коли у джумла достатньо одного кліку в панелі керування, реалізовано починаючи з версії 2.5. Непродумана система поновлення, треба заново переконфігуровувати деякі речі, сайт може непрацювати.

Щоб зробити фільтр по категорії, потрібно зробити два кроки дій, коли у джумла достатньо просто вибрати категорію. Незручно реалізована таксономія - категорії.

Коли натиснути у панелі керування очистити весь кеш то кеш в базі даних чомусь невидаляється.

Неможна редагувати напряму із панелі керування теми сайту, досить незручно, коли треба змінити якусь дрібницю потрібно лізти через фтп.

5. Важкий для початківців. Друпал треба довго наполеглево вивчати, щоб робити елементарні речі. Те що у інших системах включено у загальний функціонал та робиться у пару кліків, то у друпал треба довго реалізовувати. І саме головне, люди які кажуть і думають що вони великі специ на друпал, врезультаті нічого серйозного реалізувати неможуть.

Нескажу що все мені несподобалось у цій системі, є пару речей які заслуговують на увагу. Нажаль перечислені вище недоліки значно вагоміші за ці переваги. Але перш ніж робити якісь висновки раджу самим попробувати покористуватись. Надіюсь що у майбутньому drupal вдосконалять і стане набагато кращим.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити